Üritused

MTÜ korraldab nii avalikke üritusi kui ka liikmetele suunatud kokkusaamisi. 

PechaKucha: 

Jagatud Vanemlus

Sel aastal korraldab MTÜ Lapsele Vanemad 26. Aprillil kell 19.00, jagatud vanemluse päeval ka selle teemalise PechaKucha. Pechakucha tähendab jaapani keeles lobisema ning on tänaseks ka kujunenud ürituse formaadiks, kus iga esinejal on võimalik oma teemast rääkida läbi 20 pildi, mis igaüks kestavad ka 20 sekundit. PechaKucha on tuntud oma formaadi pooles kui 20x20, mille kaudu kõigil on võrdselt aega oma ideest, kogemustest või teadmistest rääkida. Üritusele on julgustatud kaasa lööma joogiga, kuna traditsiooniliselt lobistekse õlle, veini või muu eelistatud joogi abil.

Seega kutsume Teid kaasa elama meie eesmärgile ning kõigile esinejatele, et tähistada jagatud vanemluse päeva!

Üritusele lingi leiate siit:

https://www.youtube.com/watch?v=itYhCU7mz6I&ab_channel=LapseleVanemad

13.11.2022

Isadepäeva puhul soovime isade rolli ühiskonnas ja lapse kasvamisel võimendada võimalikult varakult. Seetõttu kutsume kokku isasid veetma kvaliteet aega oma väiksemate lastega!

25.04.2022

Rahvusvahelise vanemast võõrandamise vastase päeva raames konverents, mis sündis koostöös Sotsiaalkindlustusameti perelepituse osakonnaga. 

19.11.2021

Toimus koostöös viie erineva vabaühendusega. 

Konverents oli veebiteel ning jälgitav YouTube'is, Delfi naistekas ja Postimehe sõbranna keskkondades. 

25.04.2021

Rahvusvahelise vanemast võõrandamise vastase päeva raames toimus veebikonverents.

9.08.2019

Arvamusfestivalil arutleti teemal "Lahkuminek - mis saab lastest?"

08.11.2019

Eesti esimene jagatud vanemluse konverents. Leidis aset Eesti Rahvaraamatukogus. Konverents lindistati ning on järelvaadatav YouTube'i platvormil. 

Vanemast võõrandamise vastane ümarlaud

26.08.2022

26.augustil 2022.a. said Tervise Arengu Instituudis toimunud ümarlaual kokku eriala eksperdid, et arutada vanemast võõrandamise probleemistiku üle. Kohal olid esindajad lastekaitsest, ministeeriumitest, perekonnaõiguse advokaadid ja vabaühendustest. Kitsaskohtade kaardistamise ja lahenduste arutluse tulemusena pandi kokku 10 punkti, mis vajavad kohest tegutsemist.