Küsi nõu

Otsi abi!

Lahku minemine on emotsionaalselt väga raske protsess nii lapsevanematele kui lapsele. Soovitame kindlasti kõigil protsessi läbivatel inimestel otsida tuge ja abi oma perekonnalt, sõpradelt ja võimalusel ka professionaalidelt. 

Seega soovitame vajadusel kontakteeruda mõne spetsialistiga või soovi korral ka pärida abi meie enda pädevatelt liikmetelt!

Professionaalsed nõustajad

Professionaalselt ning vastava haridusega abi on võimalik saada pereterapeutidelt ja perelepitajatelt. Allpool leiate lingi ja tutvustuse parimatest valikutest. Nad on spetsialiseerunud lapsevanemate lahkuminekutele ja kaasnevatele probleemidele ning oskavad anda nii perspektiivi, kui ka jagada nõu selles osas, kuidas lapse jaoks parimal moel lahkuminekut korraldada. 

Kogemuspõhised nõustajad

MTÜ liikmetena nõustame ka meie lahus elavaid või lahku minevaid vanemaid oma kogemuse baasil! Meil on isiklikke kogemusi nii eri perevormidega, kohtus käimisega, ametnikega kokkupuutes, kui ka oleme valmis lihtsalt Sinu lugu ära kuulama. Võta meiega ühendust ja lepime kokku aja, millal kokku saada kas virtuaalselt või näost näkku:

Maret lähedasele tugiisiku rollis kogemust, kõrvalt näinud võõrandamist. Omab kohtus käimise ja ametnikega asjaajamise kogemust.

Küllu on olnud tugiisikuks lähedasele inimesele vanemast võõrandamise protsessis ning tal on viieaastane ametnikega suhtlemise ja kohtuskäimise kogemus. 

Tanel usub, et iga juhtum on erijuhtum. Tanel on väga tasakaalukas ja hinnangutevaba, eelistades kompromisse kohtusõjale. Põhjalik kohtus käimise kogemus.


Kui on soovi, võib ka ühendust võtta meiliaadressil liikmetele@lapselevanemad.ee, kust suunatakse soovitud nõustaja juurde.